hostující soubory v dnp ...


divadelní improvizační skupina bafni...
   improvizační show divadla bafni -

divadlo company.cz...
   testosteron - andrzej saramonowicz
   zločiny.ženy.doc - varvara fajer

divadlo marianny arzumanové...
   13 ženských tváří - marianna arzumanova
   buenos aires, vystupte! - marianna arzumanova

gymnázium j. seiferta....
   pereme se s thálií -

m.k. show...
   m.k. show - talkshow martina krause - hosté: petr koukal/badmintonista a refew/rapper

malé divadlo kjógenu...
   kjógeny - tradiční japonské frašky/samurajské komedie - lahodný jed (busu) - velké prádlo (susugigawa) - papouškování (kučiamane)
   velké prádlo * horský pramen * kulíci (pražská premiéra!!!) -

malé divadlo kjógenu a divadlo na prádle...
   kaki jamabuši (horský asketa zlodějem tomelů), kučimane (papouškování), susugigawa (velké prádlo) - tradiční japonské frašky kjógen
   šimizu (horský pramen), busu (lahodný jed) -

obec překladatelů...
   obec překladatelů - bubeníčci

 
 

pereme se s thálií

dvanáctý ročník nesoutěžní přehlídky vybraných divadelních souborů pražských i mimopražských gymnázií pořádá gymnázium j. seiferta o.p.s. za finanční podpory městské části praha 9

program 12. ročníku:

Pátek 27. 11. 2015
18:00-19:15 blok - 100,-Kč
Pěvecký sbor GJS (prima-kvarta)
Divadelní střípky, studenti GJS (sekunda a tercie)
Vánoce se blíží, pěvecký sbor GJS
20:00-21:00 - 80,-Kč
Vernisáž, V. Havel, absolventi GJN Holé Neštěstí

Sobota 28. 11. 2015
17:00-18:00 blok - 100,-Kč
Příběhy z čekárny, autorská tvorba studentů GJS (kvarta)
Autoškola života, autorská tvorba studentů GJS (sexta)
18:15-19:00
Dobrý pejsek nikdy neumře, studenti Podještědského gymnázia
20:00-21:00 - 100,-Kč
V sedmém pádu, Braňo Holiček, studenti oktávy GJS

Neděle 29. 11. 2015
17:00-17:45 - 80,-Kč
Pomalovaná kůže, autorská tvorba profesorů gymnázia PORG
18:30-20:00 - 100,-Kč
Revizor, N. V. Gogol, absolventi GJS

 
 

šimizu (horský pramen), busu (lahodný jed)

dvě tradiční japonské frašky kjógen, které již dávno nejsou jen komickými improvizovanými výstupy s úkolem pobavit diváka a probudit ho k pozornosti před další hrou vážného divadla nó. kjógeny od divadla nó převzaly některé základní principy hereckých technik a jeden ze základních požadavků: "překvapit zrak, potěšit sluch a rozeznít duši" naplňují jen jiným obsahem - neuvěřitelně laskavým humorem.

uvádí malé divadlo kjógenu a divadlo na prádle
 
 

improvizační show divadla bafni

základem divadelního představení je čistá improvizace. herci improvizují krátké scénky na témata od diváků. nic nemají připraveno dopředu. neexistuje žádný scénář, žádné předepsané role. vše vzniká přímo na jevišti před očima diváků, kteří průběh představení ovlivňují. záleží tedy pouze na divácích a hercích, jak se večer vyvine. vše doprovází živá klavírní improvizace.

domovskou scénou improvizačního divadla bafni je kabinet múz v brně. více informací naleznete na www.bafni.cz nebo www.facebook.com/bafni

informace k prodeji vstupenek:

eElektronicky přes Go OUT: https://goout.net/cs/listky/bafni-improshow/qpab/.
cena 210 Kč dospělí nebo 170 Kč studenti/senioři
fyzicky v předprodeji na pokladně divadla Na Prádle v době, kdy je pokladna otevřena. vstupenky nelze předem rezervovat.
cena 190 Kč dospělí nebo 150 Kč studenti/senioři
v den představení na místě cena 210 Kč dospělí nebo 170 Kč studenti/důchodci.


 
 

velké prádlo * horský pramen * kulíci (pražská premiéra!!!)

kjógen (v překladu „bláznivá“ nebo „umně vyšperkovaná slova“) reprezentuje komickou divadelní formu, která se vyvinula, stejně jako divadlo nó, z původně čínských her sarugaku. rozkvětu dosáhl tento žánr v polovině 14. století a v nepřerušené tradici je provozován do dnešních dnů. slovo „kjógen“ je samo o sobě většinou chápáno jako výraz označující samostatnou komickou divadelní hru, tradičně vkládanou mezi dvě hry divadla nó.

malé divadlo kjógenu je divadelní soubor, který se od roku 2001 zabývá tvůrčím překladem, realizací a uváděním japonských frašek kjógen v češtině.
soubor vznikl z podnětu českého dramatika, režiséra a mima huberta krejčího a předního představitele kjótské tradiční školy ókura mistra šigejamy šimeho. jedná se o ojedinělý a dlouholetý projekt vzájemné kulturní spolupráce mezi českými a japonskými divadelníky, podporovaný pravidelně pořádanými dílnami, v rámci nichž je vždy za účasti japonského mistra nastudována nová hra v češtině. malé divadlo kjógenu je ojedinělým divadelním seskupením působícím za hranicemi japonska, které se systematicky věnuje pěstování tohoto tradičního uměleckého žánru.
http://www.kjogen.cz/

 
 

obec překladatelů

bubeníčci

pokladna uzavřena
...sekce obce překladatelů - bubeníčci - se pravidelně každý první pátek v měsíci setkává v kavárně divadla na prádle na svém neoficiálním večeru. přijďte si nechat přeložit:)
(vstup volný, kapacita omezená)

 
 

testosteron

andrzej saramonowicz

"chlapi, provozoval někdo z vás sex jen proto, aby si zlepšil společenské nebo profesní postavení?" svižná a zábavná situační komedie polského autora sleduje snahu sedmi zcela odlišných mužů pochopit v čem tkví jejich živočišná podstata.

... jsou odsouzeni k tomu být náchylní k násilí? jsou odsouzeni k tomu být citově negramotní a jako takoví nikdy nepochopit podstatu ženy? v dialozích se střetávají i zcela protichůdné pohledy na ženy a na partnerské vztahy; zatímco jeden je alfa-samcem zplozeným k plození, druhý je biolog a vidí vše vědecky, což je pro třetího, čerstvě ženatého otce malé holčičky zase příliš skeptické. skutečně je rozdíl mezi těmito muži přímo úměrný poměru jejich hladiny testosteronu? hrají: jan novotný, jan zadražil, jiří racek, jaromír nosek, petr jeništa, jan hofman, vojtěch štěpánek. režie: v štěpánek

vstupné: 320,- / 250,- studenti, důchodci/ 80,- ZTP (v pokladně dnp platby pouze v hotovosti)
předprodej ticketportál: https://www.ticketportal.cz/venue.aspx?id=1830007

 
 

m.k. show - talkshow martina krause

hosté: petr koukal/badmintonista a refew/rapper

charitativní talkshow, která má za úkol nejen pobavit diváky, ale také přispívat lidem, nadacím či sdružením. součástí m.k. show je projekt plňme přání, se kterým se pokoušíme poskytnout pocit štěstí a radosti, v podobě reálného zážitku těm, kteří se ocitli v těžké životní situaci. show moderuje martin kraus.
18.1.2017 - hosté: petr koukal (badmintonista) a REFEW (rapper).
15.2.2017 - hosté: lejla abbasová (moderátorka) a richard nedvěd (komik a kouzelník)
15.3.2017 - hosté: petra černocká (zpěvačka a herečka) a david deyl (zpěvák)předprodej vstupenek prostřednictvím sítě ticketportál - m.k.show - charitativní talk show

vstupné 250 kč (v pokladně dnp platby pouze v hotovosti)
předprodej ticketportál: https://www.ticketportal.cz/venue.aspx?id=1830007

uvádí m.k. show
 
 

kjógeny - tradiční japonské frašky/samurajské komedie

lahodný jed (busu) - velké prádlo (susugigawa) - papouškování (kučiamane)

v repertoáru má malé divadlo kjógenu nyní patnáct her, které jsou přeložené z originálu do češtiny. hrají se v původním provedení s původními kostýmy. "není to proto, abychom udrželi japonskou tradici, ale protože jsme praxí zjistili, že ten původní systém je tak unikátní a tak efektivní, že nemá smysl ho upravovat," uvedl hýbl.
kjógen jako žánr vznikl v japonsku před 600 lety a komedie se postupem času proměňovaly a přizpůsobovaly publiku tak, že jsou i dnes srozumitelné divákům včetně cizinců, uvedl hýbl.
každé představení trvá zpravidla 20 minut až půl hodiny a vystupují v něm většinou dva až čtyři herci.
her existuje asi 200, přičemž ke každé z nich je přesně daný popis pohybů, scény, choreografie. herec tak přesně ví, co má dělat, kdy to má dělat, a může se tak podle hýbla zcela soustředit na náladu v obecenstvu, pracovat s načasováním a nechat se divákem dirigovat.

více informací na http://www.kjogen.cz/

cena vstupenek 180,- / 120,-

soubor mdk vznikl z podnětu českého dramatika, režiséra a mima huberta krejčího, japanisty ondřeje hýbla a předního představitele kjótské tradiční školy ókura mistra šigejamy šimeho (mimo jiné ředitele herecké asociace her nó a kjógen, laureáta cen „za kulturní přínos prefektuře kjóto“ a „za podíl na uchování tradiční kultury města kjóto“).
mdk se věnuje převážně studiu, realizaci a uvádění japonských frašek kjógen v českém jazyce. svým způsobem jde o světové unikum. jedná se o dlouholetý projekt vzájemné kulturní spolupráce mezi českými a japonskými divadelníky, podporovaný pravidelně pořádanými dílnami, v rámci nichž je vždy pod vedením japonského mistra nastudována nová hra v češtině. mdk je ojedinělým divadelním seskupením působícím za hranicemi japonska, které se systematicky věnuje pěstování tohoto tradičního uměleckého žánru.
malému divadlu kjógenu byla instituem divadla nó a kjógen při universitě hosei v lednu 2016 udělena cena za mimořádné výsledky v oblasti popularizace a výzkumu komedie kjógen. tokijská universita hosei a tamější institut the nogami memorial noh theatre research institute (http://nohken.ws.hosei.ac.jp/index_en.html) jsou naprostou špičkou v tomto oboru a mdk je první mimojaponský laureát této ceny za 26 let její historie.

 
 

buenos aires, vystupte!

marianna arzumanova

originální autorské představení zachycující životní příběhy silných a odvážných lidí, kteří stáli u zrodu argentinského tanga. tito lidé dokázali ze dne na den změnit svůj život, všeho zanechat a podstoupit dlouhou cestu lodí s nejasným koncem... přijďte se s námi vydat na cestu napříč dějinami první poloviny 20. století, kulturami i národnostmi. divadelní představení je nonverbální. účinkují pokročilí tanečníci a učitelé školy buenos aires tango.
vstupné: 180 kč

 
 

13 ženských tváří

marianna arzumanova

hudebně dramatická inscenace, rozkrývající svět ženy. vizuální obrazy, evokující známá díla světových malířů, propojené vokálními kompozicemi španělských a latinskoamerických autorů. svět ženy - žena zamilovaná a osamocená, žena svádějící a opuštěná. vnitřní svět ženy, který je občas klidný a dětinsky nevinný, někdy tvrdý a vroucí vášnivý.

ve třinácti obrazech na jevišti ožívají příběhy z výtvarných děl světoznámých malířů - picassa, maneta, muncha, vermeera a dávají tak nahlédnout do vzrušujícího světa ženy, plného rozporů a kouzel. vizuální obrazy jsou spojeny s vokálními kompozicemi španělských a latinoamerických autorů. slavné melodie besame mucho, quizas, historia de un amor a jiná vokální díla skladatelů různých epoch tak vytváří různorodou paletu ženských citů. v představení účinkují herci divadla marianny arzumanové. režie marianna arzumanova. vstupné: 180 kč

 
 

kaki jamabuši (horský asketa zlodějem tomelů), kučimane (papouškování), susugigawa (velké prádlo)

tradiční japonské frašky kjógen

tradiční japonské frašky kjógen, které již dávno nejsou jen komickými improvizovanými výstupy s úkolem pobavit diváka a probudit ho k pozornosti před další hrou vážného divadla nó. Kjógeny od divadla nó převzaly některé základní principy hereckých technik a jeden ze základních požadavků: "překvapit zrak, potěšit sluch a rozeznít duši" naplňují jen jiným obsahem - neuvěřitelně laskavým humorem

 
 

zločiny.ženy.doc

varvara fajer

syrová a surová dokumentární hra - přepis skutečných rozhovorů ruské novinářky se dvěma vězeňkyněmi, odsouzenými za vraždu muže, či spoluúčast na ní. čím blíž se novinářka snaží k těmto ženám dostat, tím víc se musí sama ukázat. také ona řeší svou vášeň, své ponížení, svou nenávist… dialog s “vražednicemi” se tak stává vlastně svéráznou terapií jedné intelektuálky.

...olga: napsal mi, že bych se měla starat vo děti a ne zabíjet chlapy, a že je ve mně tolik nenávisti k chlapům! já se sotva zbavila tý urážky a von mi zase píše: „teď ti nemůžu pomoct, teď mám sám problémy…“ fetoval, a jak jsem pochopila z toho jeho dopisu, tak si zase píchá, to ten jeho škrabopis, von ti škrábe jako prase. pak jsem mu taky napsala poslední dopis: „užívej si, dokud sedím, ale až mě pustí, tak si buď jistej, že tě vykastruju nebo něco, každopádně ti něco udělám.“

hudba: kittchen, veronika linhartová
překlad: naděžda krejčová
dramaturgie: markéta bidlasová
režie: ondřej mataj
scéna: lenica rozsnyóová

obsazení:
varvara – kristýna leichtová
muži – jan hofman
olga – pavlína balner
bella – eva vrbková

vstupné: 250,-/ 180,- studenti důchodci/ 80,- ZTP (v pokladně dnp platby pouze v hotovosti)
předprodej ticketportál: https://www.ticketportal.cz/venue.aspx?id=1830007

upozornění: představení je do 18 let nevhodné! kapacita omezená, bez místenek