1 / po / 00:00   miluj, žij a plať – rent!  - jonathan larson

uvádí rent-muzikál  ( představení zrušeno - pokladna otevřena od 17.00 do 20.00h

5 / pá / 08:00   class in action

mezinárodní divadelní festival pro studenty angličtiny. představení divadelních souborů z různých zemí nabízí příležitost jejich vzájemné inspirace a komunikace s využitím anglického jazyka jako mezinárodního komunikačního prostředku.
uvádí independent, s.r.o.  ( pokladna uzavřena

6 / so / 12:00   class in action

mezinárodní divadelní festival pro studenty angličtiny. představení divadelních souborů z různých zemí nabízí příležitost jejich vzájemné inspirace a komunikace s využitím anglického jazyka jako mezinárodního komunikačního prostředku.
uvádí independent, s.r.o.  ( pokladna uzavřena

14 / ne / 19:00   buenos aires, vystupte!  - marianna arzumanova

[rezervuj vstupenky]
originální autorské představení zachycující životní příběhy silných a odvážných lidí, kteří stáli u zrodu argentinského tanga. tito lidé dokázali ze dne na den změnit svůj život, všeho zanechat a podstoupit dlouhou cestu lodí s nejasným koncem... přijďte se s námi vydat na cestu napříč dějinami první poloviny 20. století, kulturami i národnostmi. divadelní představení je nonverbální. účinkují pokročilí tanečníci a učitelé školy buenos aires tango. cena vstupenek 180,- kč
uvádí divadlo marianny arzumanové  ( pokladna otevřena od 18.00 do 19.00h

15 / po / 19:00   lišky z ostrova sado/ horský asketa zlodějem tomelů/ kulíci - kjógeny - tradiční japonské frašky/samurajské komedie

[rezervuj vstupenky]
soubor mdk vznikl z podnětu českého dramatika, režiséra a mima huberta krejčího, japanisty ondřeje hýbla a předního představitele kjótské tradiční školy ókura mistra šigejamy šimeho (mimo jiné ředitele herecké asociace her nó a kjógen, laureáta cen „za kulturní přínos prefektuře kjóto“ a „za podíl na uchování tradiční kultury města kjóto“).
mdk se věnuje převážně studiu, realizaci a uvádění japonských frašek kjógen v českém jazyce. svým způsobem jde o světové unikum. jedná se o dlouholetý projekt vzájemné kulturní spolupráce mezi českými a japonskými divadelníky, podporovaný pravidelně pořádanými dílnami, v rámci nichž je vždy pod vedením japonského mistra nastudována nová hra v češtině. mdk je ojedinělým divadelním seskupením působícím za hranicemi japonska, které se systematicky věnuje pěstování tohoto tradičního uměleckého žánru.
malému divadlu kjógenu byla instituem divadla nó a kjógen při universitě hosei v lednu 2016 udělena cena za mimořádné výsledky v oblasti popularizace a výzkumu komedie kjógen. tokijská universita hosei a tamější institut the nogami memorial noh theatre research institute (http://nohken.ws.hosei.ac.jp/index_en.html) jsou naprostou špičkou v tomto oboru a mdk je první mimojaponský laureát této ceny za 26 let její historie.
v repertoáru má malé divadlo kjógenu nyní patnáct her, které jsou přeložené z originálu do češtiny. hraje je v původním provedení s původními kostýmy. "není to proto, abychom udrželi japonskou tradici, ale protože jsme praxí zjistili, že ten původní systém je tak unikátní a tak efektivní, že nemá smysl ho upravovat," uvedl hýbl.
kjógen jako žánr vznikl v japonsku před 600 lety a komedie se postupem času proměňovaly a přizpůsobovaly publiku tak, že jsou i dnes srozumitelné divákům včetně cizinců, uvedl hýbl.
každé představení trvá zpravidla 20 minut až půl hodiny a vystupují v něm většinou dva až čtyři herci.
her existuje asi 200, přičemž ke každé z nich je přesně daný popis pohybů, scény, choreografie. herec tak přesně ví, co má dělat, kdy to má dělat, a může se tak podle hýbla zcela soustředit na náladu v obecenstvu, pracovat s načasováním a nechat se divákem dirigovat.

více informací na http://www.kjogen.cz/

cena vstupenek 180,- / 120,-
uvádí malé divadlo kjógenu  ( pokladna otevřena od 17.00 do 20.00h

21 / ne / 19:00   13 ženských tváří  - marianna arzumanova

[rezervuj vstupenky]
hudebně dramatická inscenace, rozkrývající svět ženy. vizuální obrazy, evokující známá díla světových malířů, propojené vokálními kompozicemi španělských a latinskoamerických autorů. svět ženy - žena zamilovaná a osamocená, žena svádějící a opuštěná. vnitřní svět ženy, který je občas klidný a dětinsky nevinný, někdy tvrdý a vroucí vášnivý.
uvádí divadlo marianny arzumanové  ( pokladna otevřena od 18.00 do 19.00h

22 / po / 19:30   řeči  - neil simon

[rezervuj vstupenky]
brilantní konverzační komedie neila simona nás zavede mezi "samé bohaté lidi" ... a i přesto v této společnosti každý najde sám sebe, a zjistí, jak jsme schopni se chovat v případě utajení jisté .. sebevraždy? .. nebo co to vlastně bylo ...
cena vstupenek jednotná - 210,- kč
uvádí divadlo bez dozoru   ( pokladna otevřena od 17.00 do 20.00h

24 / st / 19:00   víkend s bohem - zdeňka kafková

[rezervuj vstupenky]
autorská hra víkend s bohem je zamyšlením nad věcmi vážnými i nevážnými a nad tím, co by se stalo, kdyby u nás zaklepal nečekaný návštěvník. když už jsme měli to štěstí a ocitli jsme se na této planetě a musíme čelit i těžkým životním zkouškám, je potřeba najít sílu, postavit se k nim čelem a znovu jít dál. naše životní peripetie brát s humorem a nadhledem. a pokud jsme ochotní naslouchat, pomoc a odpověď na naše otázky vždycky přijde. pokud chcete, změňte svůj život, dokud je čas. neztrácejte nikdy naději... hrají: mario kubec, matouš ruml/ ondřej novák/ pavel neškudla, františek kubec. scénář: zdeňka kafková, režie: mario kubec. vstupné jednotné - bez slev, cena: 333,- kč. http://www.mariokubec.cz/
uvádí mario kubec a united art  ( pokladna otevřena od 17.00 do 20.00h