10 / st / 19:30   improvizační show divadla bafni

základem divadelního představení je čistá improvizace. herci improvizují krátké scénky na témata od diváků. nic nemají připraveno dopředu. neexistuje žádný scénář, žádné předepsané role. vše vzniká přímo na jevišti před očima diváků, kteří průběh představení ovlivňují. záleží tedy pouze na divácích a hercích, jak se večer vyvine. vše doprovází živá klavírní improvizace.

domovskou scénou improvizačního divadla bafni je kabinet múz v brně. více informací naleznete na www.bafni.cz nebo www.facebook.com/bafni

prodej vstupenek GOOUT: https://goout.net/cs/listky/bafni-improshow/iotb/

cena 210 Kč dospělí nebo 170 Kč studenti/senioři

fyzicky v předprodeji na pokladně divadla Na Prádle v době, kdy je pokladna otevřena.
vstupenky nelze předem rezervovat: cena 190 Kč dospělí nebo 150 Kč studenti/senioři

v den představení na místě cena 210 Kč dospělí nebo 170 Kč studenti/důchodci.


uvádí divadelní improvizační skupina bafni  ( pokladna otevřena od 18.30 do 19.30h

17 / st / 19:30   reforma - šárka pichrtová

pohár přetekl a české studentstvo se rozhodne hromadně emigrovat za lepším… kdo zachrání české školství? premiérové uvedení autorské komedie plné jazykového humoru, absurdních situací i nečekaných řešení problému.
při přípravě reformy se střetává nové se starým, probublává nekompetentnost na všech úrovních a jazyk mnohdy pozbývá smyslu. reformovat je zkrátka třeba za každou cenu, a to do nejvyšší možné míry.
hrají: p. bartošová, a. gregor, k. hrubá, v. kyllar, j. lelek, m. mařík, z. nuc, m. ondruch, p. šturm, j. volín, z. volínová
režie: pavel šturm
vstupné 100 kč (studenti a zaměstnanci škol), 200 kč (lidé mimo školství), 500 kč (ministr školství)
uvádí teatritis  ( pokladna otevřena od 18.30 do 19.30h

19 / pá / 20:00   kabaret pro nezadané aneb svůj k svému  - klára hanušová

[rezervuj vstupenky]
třetí premiéra autorského divadla, které své stěžejní osobnosti našlo na III. interní - kardiologické klinice fakultní nemocnice královské vinohrady. kabaret pro nezadané je příběhem fiktivního institutu pro seznamování, kde se, ne náhodou, ocitnou čtyři nezadaní jedinci. humor je temný , příběh dojemný a napínavý :) v představení zazní autorské písně od skladatelky sonii koutové.

cena vstupenek 120,- kč
uvádí kardio – theatre   ( pokladna otevřena od 19.00 do 20.00h

23 / út / 19:00   jak vyloupit banku  - c. flatow

[rezervuj vstupenky]
... děti by měly pomáhat rodičům v nesnázích ... do jaké míry, to uvidíte právě 11. října! tentokrát začínáme již v 19 hod.! a to proto, abyste mohli vzít sebou i svoje ratolesti. "banka" je parádní komedie, která pobaví i děti cca od 10ti let výše.
děti "bez občanky" mají lístek za kč 50 a vezmete-li sebou prcka mladšího 10ti let, bude to mít zdarma.
vstupné "dospělé": 250 kč
uvádí divadlo bez dozoru  ( pokladna otevřena od 18.00 do 19.00h

25 / čt / 18:00   panna a netvor - premiéra! - d. gric, m. matola

[rezervuj vstupenky]
opera panna a netvor z pera mladého úspěšného skladatele, varhaníka a pedagoga drahoslava grice v režii michala matoly vás za pomoci neotřelé, melodické hudby přenese do světa, kde láska uzdravuje, hrůza mrazí a humor něžně štípe, jako babička do dětské tváře.
opera panna a netvor původně vznikla z myšlenky přiblížit dětskému posluchači svět opery způsobem jemu přijatelným. režisér a libretista michal matola se nechal inspirovat verzí slavného českého filmu, ztvárněného jurajem herzem a dílo obohatil i o mluvenou předehru, ve které se divák dozví o těžkém životě libretistů, nahlédne do zákulisí zkoušek a nemine ho ani interaktivní vsuvka... kouzlo lásky, jež uzdravuje netvory, humorné momenty, ale i chvíle plné napětí a hrůzy umocněné hravou hudbou plnou melodičnosti, si však jistě najdou cestu k uchu diváka bez ohledu na věk a představení je tak určeno divákům a posluchačům všech věkových kategorií.

jako sólisté byli ke spolupráci na tomto hudebním projektu přizváni mladí, úspěšní studenti akademie múzických umění v praze. všichni jsou držitelé četných soutěžních ocenění a kromě angažmá na scénách českých divadel, hojně koncertují doma i v zahraničí.
ceny vstupného 200, 150 a 100 kč


účinkují:

lucie vagenknechtová (soprán)
pochází z turnova. v roce 2012 absolvovala konzervatoř pardubice ve třídě mgr. miloslava stříteského a v r. 2015 úspěšně zakončila bakalářské studium na akademii múzických umění v praze pod vedením romana janála.
umělecky spolupracuje s mgr. jarmilou chaloupkovou a maestrem antoniem carangelem. účastnila se mnoha pěveckých kurzů s českými i zahraničními pedagogy.
v divadle j. k. tyla v plzni ztvárnila roli zdeňky v představení zápisník zmizelého.
získala několik ocenění na soutěžích jako mezinárodní soutěž pražský pěvec 1. cena, písňová soutěž bohuslava martinů 2. cena, 31. přehlídce konzervatoří čr 3. cena, pěvecká soutěž olomouc 2. cena a také byla finalistkou mezinárodní pěvecké soutěže antonína dvořáka v karlových varech.
v současné době vystupuje v divadle f. x. šaldy v liberci v roli papageny (w. a. mozart – kouzelná flétna), ve slezském divadle opava jako chytračka (c. orff – chytračka) a pokračuje v magisterském studiu na hamu v praze.

josef kovačič
(bas)
se opernímu zpěvu začal věnovat v šestnácti letech na liberecké zuš. o tři roky později, již jako student pražské konzervatoře (prof. jiří kubík) ztvárnil roli sarastra v opeře kouzelná flétna. do téže role byl o rok později přizván jako host na pražskou amu. v létě 2015 se pak dočkal debutu na profesionální scéně v roli hermanna (hoffmannovy povídky) na hudebním festivalu v rakouském bregenz. v témže roce byl obsazen do role eremita (čarostřelec) v divadle j. k. tyla v plzni.
mezi jeho největší soutěžní úspěchy patří 1. místo v soutěži pražský pěvec, 3. cena v soutěži ansámblového zpěvu stonavská barborka a 2. místo na 37. ročníku přehlídky konzervatoří a hudebních gymnázií čr. kromě divadla se věnuje také koncertní činnosti doma i v zahraničí (německo, itálie a španělsko). v letošní sezóně vystoupil na scéně slezského divadla opava v roli pobudy (chytračka) a připravuje se zde také na roli pistoli (falstaff).
v současné době je posluchačem akademie múzických umění v praze ve třídě prof. martina bárty.

kateřina oplová (soprán) se již od útlého věku věnuje zpěvu. nejprve v kühnově dětském sboru a následně v dětské opeře praha se kterou vystupovala např.: v japonsku, německu, francii, italii atd. v roce 2014 získala ii. místo na soutěži pražský pěvec v kategorii konzervatoří, a v následující ročník v této kategorii obdržela 1.cenu.
po úspěšném absolvování pražské konzervatoře byla přijata ke studiu na hudební fakultě akademie múzických umění v praze a zároveň je aktivní členkou souboru run operun.

jana kubicová
(mezzosoprán)
pochází z malých svatoňovic. hudbě se věnuje od dětství. absolvovala zuš a. m. buxton v úpici v oboru zpěv a příčná flétna. prošla několika dechovými orchestry jako zpěvačka i flétnistka. po přijetí na konzervatoř v pardubicích do třídy mga. hany medkové se však soustředila už pouze na klasický zpěv.
účastnila se kurzů italského bellcanta pod vedením mgr. zdenka musila a maestra carla romana a mezinárodní pěvecké kurzy staré hudby valtice pod vedením jiřího kotouče.
koncertně vystoupila např. s komorní filharmonií pardubice, karlovarským symfonickým orchestrem, moravskou filharmonií olomouc či s varhaníkem václavem uhlířem. dále účinkovala ve školních projektech kde ztvárnila role v operách prodaná nevěsta, il confuso di parnaso, evžen oněgin, kouzelná flétna, divadelní ředitel aneb ředitelské pasticcio, ženitba a dvakrát alexandr v rámci operního studia hamu. nyní studuje na akademii múzických umění v praze u romana janála, soukromě studuje u mga. jarmily chaloupkové a významného italského tenoristy maestra antonia carangela.
uvádí divadlo na prádle  ( pokladna otevřena od 17.00 do 18.00h

28 / ne / 14:00   povídání o pejskovi a kočičce - j. čapek, p. vaněk

[rezervuj vstupenky]
známé povídání pana čapka o pejskovi a kočice v dramatizaci jitky smejkalové a petra vaňka.
veselá vyprávění o dvou nerozlučných kamarádech potěšila již několik generací čtenářů a diváků. povídání o tom, jak pejsek a kočička myli podlahu, jak pekli dort nebo o tom, jak si pejsek roztrhl kalhoty a kočička mu je zašila dešťovkou, si čítávali už prarodiče dnešních dětí. autorův laskavý humor, kterým si bere na mušku drobné dětské nectnosti, jeho vcítění do dětského myšlení a krásný vroucný jazyk tvoří tuto milou knížku nesmrtelnou.

uvádí divadlo na prádle divadlo SemTamFór  ( pokladna otevřena od 13:00 do 14:00h

30 / út / 19:00   drazí pozůstalí - premiéra! - p. krajíček

[rezervuj vstupenky]
tragifraška o dvou dějstvích.

na pohřeb podnikatele bedřicha dorazí kromě všech známých pozůstalých i jeden zcela neznámý. navzájem se o sobě dozvědí věci, které ani vědět nechtěli, a provedou věci, které by radši zapomněli. čeho jsme pod vlivem okolností schopni, když nám jde o čest, peníze, kariéru nebo dokonce o kejhák? srandu z toho může mít jen umrlý cynik bedřich... a pochopitelně též naši nekorektní diváci :-)

vstupné jednotné - 200,- kč
uvádí hudební a divadelní spolek laso   ( pokladna otevřena od 18.00 do 19.00h

31 / st / 19:00   republiko má středisková aneb lukrativní nejistota  -  leoš peteráč, jan julínek

[rezervuj vstupenky]
politika je, dámy a pánové, především tíživě zodpovědné rozhodování o vašich osudech. chcete-li podniknout hlubinný ponor do mělčin duše našich politiků, jste tady správně.

uvádí divadlo na prádle a divadlo SemTamFór  ( pokladna otevřena od 18.00 do 19.00h