1 / út / 19:00   miluj, žij a plať – rent! (rent, 1996) - jonathan larson

americký přelomový muzikál rent od jonathana larsona přepsal dějiny tohoto žánru. pro svou hudební kvalitu i sílu výpovědi je často srovnáván s nejslavnějšími tituly newyorské broadwaye. kritika ho dokonce označila za „nejlepší původní muzikál od roku 1950“. autentickým jazykem a moderní rockovou hudbou volně vypráví příběh slavné pucciniho bohémy. její děj přenesl do umělecké čtvrti současného new yorku, kde žije parta osmi přátel, z nichž každý touží na tomto světě zanechat stopu. životní okolnosti jim však nepřejí a čas chvátá. a tak všichni hledají lásku. láska je totiž ten nejlepší způsob, jak odměřit čas a lidskou existenci.
uvádí rent-muzikál  ( pokladna otevřena od 17.00 do 20.00h

4 / pá / 19:30   obec překladatelů - bubeníčci

pokladna uzavřena
...sekce obce překladatelů - bubeníčci - se pravidelně každý první pátek v měsíci setkává v kavárně divadla na prádle na svém neoficiálním večeru. přijďte si nechat přeložit:)
(vstup volný, kapacita omezená)
uvádí obec překladatelů  ( pokladna divadla uzavřena!!!

5 / so / 15:30   víkend s bohem  - z. kavková

adventní divadelní představení s doprovodným programem a výjimečnými hosty. představení od 19:00h.
uvádí united art  ( pokladna divadla uzavřena - již vyprodáno!!!

6 / ne / 15:00   adventní rozjímání - františek kreuzmann

[rezervuj vstupenky]
vánoční a předvánoční povídky herce a autora františka kreuzmanna. příběhy plné laskavého humoru, chápavého pohledu na lidi a svět kolem nás.
to vše podbarveno příjemnou hudbou a vánočními koledami. účinkují františek kreuzmann
a jan frank (hudební doprovod).
uvádí uvádí divadelní společnost fr. kreuzmanna   ( pokladna otevřena od 14.00 do 15.00h

6 / ne / 19:00   13 ženských tváří  - marianna arzumanova

[rezervuj vstupenky]
hudebně dramatická inscenace, rozkrývající, během krátkých a měnících se etudových scén, svět ženy. žena zamilovaná a osamocená, žena svádějící a opuštěná. vnitřní svět ženy, který je občas klidný a dětinsky nevinný, někdy tvrdý a vroucí vášnivý.
uvádí divadlo marianny arzumanové  ( pokladna otevřena od 18.00 do 19.00h

8 / út / 18:00   international choir of prague - vánoční koncert nejmladších zpěváků

http://www.praguechoir.cz/
international choir of prague je pěvecký sbor, jehož členy jsou děti a dospělí z cca 20 zemí. jejich pololetní koncerty prezentují sborovou hudbu z oblasti popu, gospelu, jazzu, soulu a jiných žánrů.
uvádí icp  ( pokladna divadla uzavřena - prodej vstupenek před představením pouze na tento koncert!

12 / so / 19:00   vánoční "dýchánek"

adventní koncert feng-yűn song a seminaristů
autoterapie hlasem a dechem
  ( pokladna divadla uzavřena!!!

13 / ne / 19:00   i didn’t think  - julie cordingley

http://www.pyt.cz/

synopsis: chloe is sporty, popular, arrogant and pushy. she is looked up to by some of her classmates, but to others she is a bully. a visitation from fairies and revelations about her classmates make her see that her actions are hampering others from achieving their full potential.

director: rebecca humphries
assistant director: joshua boddy
costumes and set: lux nieve

cast
alexander tikhonov, amy maivald, asia wickham ghaffar, borna dumicic, freddie preston, kateryna kazynyrko, katia tishchenkov, lexi rizzo, liza paladich, mariam ahmadzada, michael kaskiewicz, michelle touma, mila pesova, sophie moeller, stine schwede, tereza mazankova, tim radford, vera von arx

tribes united
by richard morris

synopsis: the sculptor tribe are bored with each other because they all look the same. they go to the clay mountains and make a new tribe out of clay. all goes well between them until the evil beaky bird intervenes.

director: rebecca riisness
assistant director: isabelle klvanova
costumes and set: lux nieve

cast
anton voynov, arina gazina, ava fatemi, bibisara butorin, christine touma, daria voynov, elizabeth radford, filip stara, ilian gergisak, lila labedan, lucia bozon, meli stuck, natalie faryadova, rinata denykyeyeva, rudi wintersteiger, sophie stuck, theo preston, tobias elman, veronika arzhanova, vojta mazanek
uvádí prague youth theatre - juniors  ( pokladna divadla uzavřena

14 / po / 19:00   international choir of prague - vánoční koncert dospělého sboru

http://www.praguechoir.cz/
international choir of prague je pěvecký sbor, jehož členy jsou děti a dospělí z cca 20 zemí. jejich pololetní koncerty prezentují sborovou hudbu z oblasti popu, gospelu, jazzu, soulu a jiných žánrů.
uvádí icp  ( pokladna divadla uzavřena - prodej vstupenek před představením pouze na tento koncert!

15 / út / 19:30   4am  - jonathan dorf

http://www.pyt.cz/

synopsis: what is it like to be awake when the rest of your world is asleep? meet an early-morning jogger, a radio dj whose show may have an audience of none, a modern romeo and juliet, the author of a most unusual letter, and many other teen characters as they search for connection in the magic hour. through a series of connected scenes and monologues, join them on their journey as they discover whether the monster under the bed is real and collectively wonder...is there anybody out there?

director: rebecca humphries
assistant directors: barbara mead and cady baker
costumes and set: lux nieve

cast
adam bakule, adam hosko, amalka kahn, amalka stuck, berenika vesela, bety volhejnova, jachym prach, jair mobley, josef lizr, leo meunier, liam moeller, luka spalevic, maia espinosa, mallory luesink, martin pagac, mateusz kaskiewicz, mattea d amore, natalie silarova, oliver mead, sasa shaw, sean renwick, simon mestdagh, yelisey kazakevich
uvádí prague youth theatre - seniors  ( pokladna divadla uzavřena

16 / st / 19:30   bassett / beauty manifesto - james graham / nell leyshon

http://www.pyt.cz/

both shows:

bassett
by james graham

synopsis: locked in at lunchtime by a teacher who has had enough, the students of the citizenship class at wootton bassett school are frustrated. tensions run high as another repatriation of fallen british soldiers is happening along the high street and this one s more personal than most. as their confinement grows more claustrophobic, the pupils begin to see things differently, asking questions about conflicts, their country, and themselves. james graham s bassett is a pacy, funny and urgent play that shows the struggles of young people who have inherited a world at war: a world that they will do anything to try and make sense of…

not suitable for those under the age of 14.

director: adam stewart
assistant directors: mania chykulay, alex alden and david truone
costumes and set: lux nieve

cast
ana ribeiro, barbara mead, daniel colledge, danya baryshnikov, jakub priban, lucie cervinkova, malaika wilson, nikita baryshnikov, raquel goldstein, roni zeevi, saomai nguyen le, suhrob rajabiy, toby shaw, william lizr

beauty manifesto
by nell leyshon

synopsis: the world of the beauty manifesto is a world of extreme physical conformity, where teenagers celebrate their sixteenth birthdays with cosmetic surgery.
jasmine and her sister chloe are ambassadors for the manifesto and their father is the chief cosmetic surgeon. it is silas birthday and the time has come for his transformation. the problem is, silas can think for himself and believes the manifesto is designed to make teenagers so unhappy about their bodies that they accept they need change.
the beauty manifesto explores living in a world of air brushed images and perfect bodies, and questions contemporary ideas of beauty.

not suitable for those under the age of 14.

director: rebecca humphries
assistant director: alexandra drokopolis
costumes and set: lux nieve

cast
andrea josifova, anna romanovska, cady baker, christiaan bagust, emma nunez-sindelar, fenne bagust, frantiska vosatkova, joshua boddy, julie vlachá, liana d amore, luc bagust, megan meunier, michelle zabinski, sára waissi, sarah klvanova, sofiya serebryanaya, tomas mckee


uvádí prague youth theatre - advanced  ( pokladna divadla uzavřena

17 / čt / 19:00   víkend s bohem - zdeňka kafková

[rezervuj vstupenky]
autorská hra víkend s bohem je zamyšlením nad věcmi vážnými i nevážnými a nad tím, co by se stalo, kdyby u nás zaklepal nečekaný návštěvník. když už jsme měli to štěstí a ocitli jsme se na této planetě a musíme čelit i těžkým životním zkouškám, je potřeba najít sílu, postavit se k nim čelem a znovu jít dál. naše životní peripetie brát s humorem a nadhledem. a pokud jsme ochotní naslouchat, pomoc a odpověď na naše otázky vždycky přijde. pokud chcete, změňte svůj život, dokud je čas. neztrácejte nikdy naději... hrají: mario kubec, matouš ruml/ ondřej novák/ pavel neškudla, františek kubec. scénář: zdeňka kafková, režie: mario kubec. vstupné jednotné - bez slev, cena: 333,- kč. http://www.mariokubec.cz/
uvádí mario kubec a united art  ( pokladna otevřena od 17.00 do 20.00h

20 / ne / 16:00   klukoviny - vánoční koncert kapely hm... pro děti

[rezervuj vstupenky]
http://www.skupina.hm/
uvádí hm... a divadlo na prádle  ( pokladna otevřena od 15.00 do 16.00h

20 / ne / 20:00   hm... - vánoční koncert

[rezervuj vstupenky]
http://www.skupina.hm/
uvádí hm... a divadlo na prádle  ( pokladna otevřena od 19.00 do 20.00h

21 / po / 19:00   parybovka

[rezervuj vstupenky]
parybovka - netradičně pojatá tradiční česká mše vánoční. hudební pasáže (zpívané téměř v originálním znění) doplňují hrané scény podtrhující samotný příběh a samozřejmě i něco navíc, aby diváci zjistili, že cesta z čech do dalekého betléma může být místy i docela legrace.
uvádí hudební letňanské divadlo  ( pokladna otevřena od 17.00 do 20.00h