2 / ne / 15:00   za komínem - m.a. maxant

[rezervuj vstupenky]
muzikál o tom, jak je důležité mít sazi pro štěstí a jak stačí chtít a všechno se povede.
cena vstupenek 200/150
uvádí hudební divadlo la scuola  ( pokladna otevřena od 14.00 do 15.00h

6 / čt / 19:00   kjógeny - tradiční japonské frašky/samurajské komedie - lahodný jed (busu) - velké prádlo (susugigawa) - papouškování (kučiamane)

[rezervuj vstupenky]
v repertoáru má malé divadlo kjógenu nyní patnáct her, které jsou přeložené z originálu do češtiny. hrají se v původním provedení s původními kostýmy. "není to proto, abychom udrželi japonskou tradici, ale protože jsme praxí zjistili, že ten původní systém je tak unikátní a tak efektivní, že nemá smysl ho upravovat," uvedl hýbl.
kjógen jako žánr vznikl v japonsku před 600 lety a komedie se postupem času proměňovaly a přizpůsobovaly publiku tak, že jsou i dnes srozumitelné divákům včetně cizinců, uvedl hýbl.
každé představení trvá zpravidla 20 minut až půl hodiny a vystupují v něm většinou dva až čtyři herci.
her existuje asi 200, přičemž ke každé z nich je přesně daný popis pohybů, scény, choreografie. herec tak přesně ví, co má dělat, kdy to má dělat, a může se tak podle hýbla zcela soustředit na náladu v obecenstvu, pracovat s načasováním a nechat se divákem dirigovat.

více informací na http://www.kjogen.cz/

cena vstupenek 180,- / 120,-

soubor mdk vznikl z podnětu českého dramatika, režiséra a mima huberta krejčího, japanisty ondřeje hýbla a předního představitele kjótské tradiční školy ókura mistra šigejamy šimeho (mimo jiné ředitele herecké asociace her nó a kjógen, laureáta cen „za kulturní přínos prefektuře kjóto“ a „za podíl na uchování tradiční kultury města kjóto“).
mdk se věnuje převážně studiu, realizaci a uvádění japonských frašek kjógen v českém jazyce. svým způsobem jde o světové unikum. jedná se o dlouholetý projekt vzájemné kulturní spolupráce mezi českými a japonskými divadelníky, podporovaný pravidelně pořádanými dílnami, v rámci nichž je vždy pod vedením japonského mistra nastudována nová hra v češtině. mdk je ojedinělým divadelním seskupením působícím za hranicemi japonska, které se systematicky věnuje pěstování tohoto tradičního uměleckého žánru.
malému divadlu kjógenu byla instituem divadla nó a kjógen při universitě hosei v lednu 2016 udělena cena za mimořádné výsledky v oblasti popularizace a výzkumu komedie kjógen. tokijská universita hosei a tamější institut the nogami memorial noh theatre research institute (http://nohken.ws.hosei.ac.jp/index_en.html) jsou naprostou špičkou v tomto oboru a mdk je první mimojaponský laureát této ceny za 26 let její historie.
uvádí malé divadlo kjógenu  ( pokladna otevřena od 17.00 do 20.00h

8 / so / 19:00   je těžké říci sbohem (m. gavran) - 7. GAVRANFEST

[rezervuj vstupenky]
vážná komedie „je těžké říci sbohem“ nás seznamuje s neobvyklým manželským trojúhelníkem. v osudech hrdinů mohou diváci objevit řadu svých osobních zkušeností. je to dynamický příběh s velkým množstvím neočekávaných obratů kde se „oběť“ stává „pronásledovatelem“, „lež“ se zdá být „pravdou“ a naopak.
představení se hraje v rámci mezinárodního divadelního festivalu gavranfest.

režie: marija lipkovski
hrají: nevena ristić, ivan mihailović, nina janković

délka představení: 70 minut, bez přestávky
představení je v srbštině s českými titulky

cena vstupenek: 250,-

více na www.lastavica.cz
uvádí lastavica  ( pokladna otevřena od 18.00 do 19.00h

19 / st / 19:30   m.k. show - talkshow martina krause - hosté: petr koukal/badmintonista a refew/rapper

[rezervuj vstupenky]
charitativní talkshow, která má za úkol nejen pobavit diváky, ale také přispívat lidem, nadacím či sdružením. součástí m.k. show je projekt plňme přání, se kterým se pokoušíme poskytnout pocit štěstí a radosti, v podobě reálného zážitku těm, kteří se ocitli v těžké životní situaci. show moderuje martin kraus.
18.1.2017 - hosté: petr koukal (badmintonista) a REFEW (rapper).
15.2.2017 - hosté: lejla abbasová (moderátorka) a richard nedvěd (komik a kouzelník)
15.3.2017 - hosté: petra černocká (zpěvačka a herečka) a david deyl (zpěvák)uvádí m.k. show  ( pokladna otevřena od 17.00 do 20.00h

22 / so / 19:00   pořad k 90. výročí vest pocket revue

[rezervuj vstupenky]
v první části večera bude uvedena textová a hudební rekonstrukce hry vest pocket revue v podání jana vodňanského a daniela dobiáše. druhá část večera bude věnována písním celé slavné trojice osvobozeného divadla voskovec – werich – ježek, prostřednictvím jana matěje raka, jehož originální kytarové provedení ježkových skladeb doprovází i velmi zajímavé povídání o osvobozeném divadle. dalším hostem večera bude nadšený vyznavač tvorby pánů voskovce, wericha a ježka dr. vladimír just a alespoň zvukovým záznamem se večera zúčastní i jiří suchý. více na http://www.werichovci.cz/
uvádí werichovci   ( pokladna otevřena od 18.05 do 19.00h

23 / ne / 15:00   o pejskovi a kočičce - j. čapek, p. vaněk

[rezervuj vstupenky]
známé povídání pana čapka o pejskovi a kočice v dramatizaci jitky smejkalové a petra vaňka.
veselá vyprávění o dvou nerozlučných kamarádech potěšila již několik generací čtenářů a diváků. povídání o tom, jak pejsek a kočička myli podlahu, jak pekli dort nebo o tom, jak si pejsek roztrhl kalhoty a kočička mu je zašila dešťovkou, si čítávali už prarodiče dnešních dětí. autorův laskavý humor, kterým si bere na mušku drobné dětské nectnosti, jeho vcítění do dětského myšlení a krásný vroucný jazyk tvoří tuto milou knížku nesmrtelnou.

3 klauni povídají příběh pejska a kočičky netradičním způsobem, který dětské pubikum nadšeně přijímá. princip divadla na divadle, zejména v pojetí klaunů je vděčným způsobem zpracování pro širokou diváckou obec a umožňuje dětem spoluvytvářet příběh, který se před nimi odehrává.

všechny příběhy pejska a kočičky se hrají s loutkami i bez loutek a vždy za přispění dětského diváka.

režie
jan julínek
hrají
aneta bačíková (kočička)
jakub janíček (pejsek)
jan julínek (pejsek)
tomáš smetana (vypravěč)
michaela vrbová (kočička)
tomáš zbranek (vypravěč

cena vstupenek: 99,- kč

více informací na www.semtamfor.cz
uvádí divadlo SemTamFór  ( pokladna otevřena od 14.00 do 15.00h