9 / st / 19:00   bačkorové - představení v rámci 10. mezinárodního divadelního festivalu gavranfest - miro gavran

[rezervuj vstupenky]
žena středního věku je podruhé vdaná a žije poklidným životem. nečekaně se ve dvěřích bytu objeví první manžel, kterého náhle propustili z vezění, protože zjistili, že byl nevinný. nemá kam, tak začíná žít s bývalou manželkou a jejich novým manželem. nový život je plný zmatků a konfliktů. očekávají se jistá řešení, ale všechno se změní, když se objeví ještě jedna žena.

divadlo „petro marko“, vlora (albánie)

autor: miro gavran
režie: marigona bekteshi ferati
hrají: dori ҫaushi, artan islami, margent caushi, seliana dalipi

představení bude odehráno v albanštině s českými titulky
z důvodu lepší čitelnosti titulků doporučujeme místa dále od jeviště

cena vstupenek: 350 Kč (standard), 280 Kč (zlevněné pro členy spolku lastavica, studenty a důchodce)
uvádí gavranfest  ( pokladna otevřena od 18.00 do 19.00h

10 / čt / 19:00   kjógeny - bóšibari (připoutyný k tyči) jobikoe (hlas za dveřmi) kaki jamabuši (horský asketa zlodějem tomelů)

[rezervuj vstupenky]
kjógeny - tradiční japonské frašky/samurajské komedie. kjógen jako žánr vznikl v japonsku před 600 lety a komedie se postupem času proměňovaly a přizpůsobovaly publiku tak, že jsou i dnes srozumitelné divákům včetně cizinců, uvedl hýbl. každá hra trvá zpravidla 20 minut až půl hodiny a vystupují v ní většinou dva až čtyři herci. her existuje asi 200, přičemž ke každé z nich je přesně daný popis pohybů, scény, choreografie. herec tak přesně ví, co má dělat, kdy to má dělat, a může se tak podle hýbla zcela soustředit na náladu v obecenstvu, pracovat s načasováním a nechat se divákem dirigovat. v repertoáru má divadlo kjógen aktuálně šestnáct her, které jsou přeložené z originálu do češtiny. hrají se v původním provedení s původními kostýmy. "není to proto, abychom udrželi japonskou tradici, ale protože jsme praxí zjistili, že ten původní systém je tak unikátní a tak efektivní, že nemá smysl ho upravovat," uvedl hýbl. více informací na http://www.kjogen.cz/ cena vstupenek 240,- / 150,- soubor dk vznikl z podnětu českého dramatika, režiséra a mima huberta krejčího, japanisty ondřeje hýbla a předního představitele kjótské tradiční školy ókura mistra šigejamy šimeho (mimo jiné ředitele herecké asociace her nó a kjógen, laureáta cen „za kulturní přínos prefektuře kjóto“ a „za podíl na uchování tradiční kultury města kjóto“). mdk se věnuje převážně studiu, realizaci a uvádění japonských frašek kjógen v českém jazyce. svým způsobem jde o světové unikum. jedná se o dlouholetý projekt vzájemné kulturní spolupráce mezi českými a japonskými divadelníky, podporovaný pravidelně pořádanými dílnami, v rámci nichž je vždy pod vedením japonského mistra nastudována nová hra v češtině. mdk je ojedinělým divadelním seskupením působícím za hranicemi japonska, které se systematicky věnuje pěstování tohoto tradičního uměleckého žánru. divadlu kjógen byla instituem divadla nó a kjógen při universitě hosei v lednu 2016 udělena cena za mimořádné výsledky v oblasti popularizace a výzkumu komedie kjógen. tokijská universita hosei a tamější institut the nogami memorial noh theatre research institute (http://nohken.ws.hosei.ac.jp/index_en.html) jsou naprostou špičkou v tomto oboru a mdk je první mimojaponský laureát této ceny za 26 let její historie. vstupné 240/150
uvádí divadlo na prádle a divadlo kjógen  ( pokladna otevřena od 18.00 do 19.00h

11 / pá / 19:00   loutka - představení v rámci 10. mezinárodního divadelního festivalu gavranfest - miro gavran

[rezervuj vstupenky]
muž, kterého po sedmiletém vztahu opustila jeho milá, začne žít se ženou – loutkou, která je dokonalým androidem vytvořeným v laboratoři, s cílem učinit muže šťastným. je dokonalá ve všech směrech, ale tím příběh nekončí. nakonec je jasné, že opravdový vztah mezi mužem a ženou nemůže být nahrazen ani koupenou, ani virtuální láskou. komedie jak pro muže, tak pro ženy.

divadlo karinthy (budapešť) maďarsko

autor: miro gavran
režie: szabó p. szilveszter
hrají: földes eszter, szabó p. szilveszter

představení bude odehráno v maďarštině s českými titulky
z důvodu lepší čitelnosti titulků doporučujeme místa dále od jeviště

cena vstupenek: 350 Kč (standard), 280 Kč (zlevněné pro členy spolku lastavica, studenty a důchodce)
uvádí gavranfest   ( pokladna otevřena od 18.00 do 19.00h

15 / út / 19:00   midsummer - david greig, gordon mcintyre

romantic comedy with songs about the thrilling possibility to take one’s life in hand and reinvent it.
uvádí divadlo na prádle prague shakespeare company

16 / st / 19:00   midsummer - david greig, gordon mcintyre

romantic comedy with songs about the thrilling possibility to take one’s life in hand and reinvent it.
uvádí divadlo na prádle prague shakespeare company

17 / čt / 19:00   midsummer - david greig, gordon mcintyre

romantic comedy with songs about the thrilling possibility to take one’s life in hand and reinvent it.
uvádí divadlo na prádle prague shakespeare company

23 / st / 19:00   neslušní  - paula vogel

[rezervuj vstupenky]
spalte to! hra inspirovaná skutečnými událostmi kolem kontroverzního debutu bůh pomsty sholema asche na broadwayi roku 1923, který někteří považují za klíčové dílo jidiš literatury a jiní za akt perverzní zrádné urážky, zpracovává historii výbušného dramatu a cestu umělců, kteří riskovali svou kariéru a životy, aby ho mohli hrát.
..."nestyděla bych se, kdyby mě zatkli, protože jsem hrála ve hře, který věřím. stydím, se, že jsem hrála v tomhle šméčku, kterýmu nevěřím ani za mák..." hra získala tony award, outer critics circle award, drama league award a obie award. česká premiéra! hrají, zpívají a tančí: k. hlaváčková, i. machalová, k. seidlová, p. halíček, j. böhm, l. král a z. velen, klezmer band: m. kostiuk, k. suchanková, z. dočekal nebo f. tomášek, výprava ľ. bábek melcerová, choreografie libuše králová, hudební nastudování z. dočekal, režie j. bábek. nedoporučujeme pro diváky do 15 let!

vstupné: 300/200
uvádí komorní činohra  ( pokladna otevřena od 18.00 do 19.00h

25 / pá / 20:00   kabaret pro nezadané aneb svůj k svému  - k. hanušová

[rezervuj vstupenky]
humor temný, příběh napínavý a dojemný. příběh fiktivního institutu pro seznamování, kde se, ne náhodou, ocitnou čtyři nezadaní jedinci. v představení zazní autorské písně od skladatelky sonii koutové.

cena vstupenek 200,- kč
uvádí divadlo na prádle kardio theatre  ( pokladna otevřena od 19.00 do 20.00h